Сквирська ЗОШ І-ІІI ст. №3
 ім. П. Тисьменецького
Ср, 03.03.2021, 12:35
Вітаю Вас Гость | RSS

Вітаємо Вас на сайті Сквирської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 ім. П. Тисьменецького

Меню сайту
Персональні сайти
ЗНО - 2021
Корисні посилання
Статистика
Locations of visitors to this page
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Друзі сайту
каталог сайтів Каталог
сайтів України
Мапа світу

Просмотреть увеличенную карту
Новини Педпреси
Історія Сквирської ЗОШ І-ІІІ ст. №3
    Точної дати заснування школи не відомо. Документальні дані відсутні, є лише спогади, здогадки.
За першою версією школа заснована після проведення шкільної реформи 1864 р. Постановою міської управи в районі Пісок було відкрито церковно-приходську школу, яка мала 3 групи - близько 50 учнів.
За іншою версією школа розпочала свою історію після 1896р. У цьому році в районі Пісок було побудовано казарми Київського кавалерійського полку, одну з яких з часом використали для церковно-приходської школи. У ній працював священик Ульянов, дяк Кудрицький, учителі Крижанівська Анастасія Іванівна, Кононенко Марія Ігнатіївна, Гуменюк Степан Артемович, Корчевський Андрій Тітович.
    Згідно ленінського декрету "Про відокремлення церкви від держави і школи від церкви” від 23 січня 1918 р., а також положення "Про єдину трудову школу” від 16 жовтня 1918 р., церковно-приходську школу було ліквідовано.
    У 1922 р. в колишній казармі кавалерійського полку відкрито Піщанську початкову школу, яка у 1928 р. переросла у семирічку. Перший випуск Піщанської семирічки був у 1932 р. У цей період Піски офіційно вважалось селом.
 
    У жахливі роки голодомору 1932 – 1933 рр., влаштованого радянською владою, школа працювала, діти колгоспників могли підкріпитися хоч якоюсь їжею, яку видавали в шкільній їдальні. Декого це спасло, але більшість дітей голодували, пухли і помирали з голоду.
     Під час Великої Вітчизняної війни школа не працювала.
     Війна принесла великі матеріальні збитки школі.
     Після війни у Пісках діє дві школи: початкова і семирічна. Навчання відновилося в січні 1944 р., зразу ж після визволення Сквири від фашистський загарбників. У 1950 р. Піски стали мікрорайоном м. Сквири, школу перейменовано із Піщанської в Сквирську семирічну. Згодом школа стала восьмирічною, а в 1966 р. - середньою.
    1966–1967 навчальний рік учні, батьки, педагогічний колектив Сквирської школи № 3 зустріли як велике свято. Це було відкриття нової школи: двоповерхової будівлі з великими вікнами, просторими класами, світлими коридорами, спортзалом, їдальнею. Завдяки ініціативі, наполегливості директора школи Брюзгіна О. І. в тих складних умовах школа була збудована за 10 місяців. У будівництві брали участь не лише будівельники, а й вчителі, учні, батьки. Майже одночасно почалося будівництво будинку для вчителів. Збудована і функціонувала теплиця. Її обслуговували учні під керівництвом учителя біології Рибак А. Т.
     Наприкінці 60-х, на початку 70-х років зусиллями адміністрації та вчителів були обладнані всі предметні кабінети, багато з них стали зразковими.
22 квітня 2013 року рішенням Сквирської райради Сквирській ЗОШ І-ІІІ ст. №3 присвоєно ім'я повного кавалера ордена Слави Тисьменецького Петра Харитоновича.
     Часто гостями школи були визначні особистості. В 1977 р. в школу завітав перший космонавт України, Герой Радянського Союзу П. Попович. Кілька разів школу відвідувала директор музею М.Рильського, дружина поета В. Підпалого, Ніна Підпала. У довоєнний час в Піщанській школі працювала мати письменника В.Бойка. Під час приїзду письменника до Сквири, він зустрічався з учнями нашої школи.
 
Школа гордиться видатними випускниками:
  • Тисьменецький Петро Харитонович – повний кавалер ордена Слави;
  • Михайлов Сергій Павлович – Герой Радянського Союзу;
  • Черняк Віктор Анатолійович – доктор медичних наук, лауреат Державної премії України;
  • Якубовський Мирослав Вікторович – член–кореспондент академії аграрних наук республіки Білорусь;
  • Димань Тетяна Миколаївна – доктор сільськогосподарських наук;
  • Джус (Бескід) Олена Олександрівна – доктор біологічних наук.
    Серед колишніх учнів Сквирської ЗОШ №3 – кандидати наук, лікарі, учителі, геологи, інженери, артисти, поети, спортсмени, військові і просто віддані своїй справі люди.
Пошук
...
Учням та батькам
МО вчителів
Архів записів
Copyright MyCorp © 2021Безкоштовний хостинг uCoz